| en | et |      
Gestaltpsühhoteraapiast

Milleks psühhoteraapia?

Psühhoteraapiale sarnaseid tegevusi on pea igas ühiskonnas olemas olnud iidsetest aegadest peale. Tänapäeval tullakse psühhoteraapiasse enamasti siis, kui vaevavad või huvitavad inimsuhted, toimetulek ja kontroll oma elu üle, enesehinnang vms. Teraapiakogemus annab parema enesemõistmise, mugavustunde emotsioonide väljendamisel, vastutustunde oma elu eest, tavaliselt paranevad ka enesehinnang ja suhtlemisoskus ning kasvab üldine lootusrikkus.

Loe veel

Probleem on lahendus.

Elu on müsteerium, mida elada, mitte probleem, mida lahendada. (Gabriel Marcel)

Mis on gestaltteraapia?

Sõna “gestalt” tähendab saksa keeles tervikkujundit. See mõiste on pärit klassikalisest tajupsühholoogiast. Gestaltteraapia looja, juudi päritolu saksa psühhiaater Fritz Perls ühendas tajupsühholoogia eksistentsiaalse filosoofia ja psühhoteraapiaga. Eestisse jõudis gestaltteraapia 1990. aastal.

Loe veel

Mida gestaltteraapias õpitakse?

Elusolemist ja järjest elusam olemist. Sedasama on öelnud ka Uku Masing (1909 – 1985): elamise ja hariduse sügavam mõte on – elusamus. Kuidas saada ausamaks, spontaansemaks, loomingulisemaks. Õpitakse olema paremini enesega kontaktis ja kaaslastega kontaktis. Siin ja praegu. Ainult siin ja praegu saame midagi muuta. Mis on olnud, see on olnud. Mis tuleb, on alles ees.

Loe veel
Saurus CMS @ Veebimajutus.ee